Останні коментарі

Рекомендації батькам пятикласників

Надихайте дитину на розповідь про шкільні справи.

Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням на зразок: «Як минув день у школі?». Щотижня обирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам’ятовуйте окремі імена, події й деталі, про які дитина повідомляє вам, використовуйте їх надалі для того, щоб починати такі бесіди про школу. Крім того, обов’язково запитуйте у вашої дитини про її однокласників, справи у класі.

Регулярно розмовляйте з учителями вашої дитини про її успішність, поведінку й взаємини з іншими дітьми. Без вагань поговоріть з учителем, якщо ви відчуваєте, що не знаєте про шкільне життя вашої дитини, або про її проблеми, пов’язані зі школою, або про взаємозв’язок її шкільних і домашніх проблем.

Не пов’язуйте оцінки за успішність дитини зі своєю системою покарань і заохочень. Ваша дитина не повинна розцінювати свою гарну успішність як нагороду, а неуспішність – як покарання. Якщо дитина навчається добре, частіше радійте, можна навіть улаштовувати невеликі свята із цього приводу.

Знайдіть програму й особливості школи, де вчиться ваша дитина. Вам необхідно знати, яким є шкільне життя вашої дитини, і бути впевненими, що вона здобуває гарну освіту в хороших умовах. Відвідуйте всі заходи й зустрічі, організовані батьківським комітетом і педагогічним колективом. Використовуйте будь-які можливості, щоб дізнатися, як ваша дитина навчається, і як її навчають. Варто також мати інформацію про кваліфікацію вчителя, дисциплінарні правила, установлені у школі й класі, різні можливості навчання, що надані школою вашій дитині.

Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі.

Установіть разом з дитиною спеціальний час, коли потрібно виконувати домашні завдання, отримані у школі, і стежте за виконанням цих настанов, що допоможе вам сформувати позитивне ставлення до навчання.

Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі. З’ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім установіть зв’язок між її інтересами й предметами, що вивчаються у школі.

Особливі зусилля докладайте для того, щоб підтримувати спокійну й стабільну атмосферу вдома, коли в шкільному житті дитини відбуваються зміни. Такі події, як перші кілька місяців у школі, початок і закінчення кожного навчального року, перехід із початкової школи до середньої і старшої, можуть призвести до стресу дитини шкільного віку. За будь-якої можливості намагайтеся уникнути значних змін або порушень у домашній атмосфері протягом цих подій. Спокій домашнього життя вашої дитини допоможе їй ефективно розв’язувати проблеми у школі.

Пам’ятка батькам п’ятикласників
• У ваших дітей проблемно-переломний період, тому будьте особливо спостережливими, уважними, небайдужими.
• У п’ятому класі розширився обсяг основних предметів, зросла кількість предметів, тому збільшується час для підготовки уроків.
• Забезпечте своїм дітям удале поєднання відпочинку, фізичної праці та роботи над уроками.
• Програми включають більше теоретичного матеріалу. Тому слід привчати дітей міцно заучувати правила з математики, української мови, географії тощо.
• Уважно стежте за рівнем виразного читання ваших дітей.
• Стежте за порадами вчителів, записаними у щоденниках і робочих зошитах.
• Дбайте про те, щоб дитина навчалась бути охайною в усьому, включаючи бережне ставлення до підручників.
• Ніколи не поспішайте з висновками ні про дитину, ні про вчителя – прийдіть до школи, поспілкуйтесь з учителем.
• Намагайтесь придбати для сімейної бібліотеки різноманітні словники, довідкову літературу.
• Пам’ятайте, що клас, де навчається ваша дитина, – ціле трьох колективів: дітей, батьків, учителів. Що дружніші, цілеспрямованіші будуть ці колективи, то у кращій атмосфері буде формуватись ваш хлопчик чи дівчинка.
• Не забувайте: дитину не слід карати за невміння, а терпеливо вчити, підказувати, радити, допомагати, підтримувати.
• Керуйтесь у спілкуванні з дитиною правилом: найдієвіший засіб виховання – особистий приклад.
• Дбайте про всебічний розвиток дитини.
• Умійте ставити себе на місце дитини.
• Пам’ятайте: праця, зокрема навчальна, не завдає шкоди вихованню дитини, а бездіяльність – перший ворог.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.