Останні коментарі

Виховна робота

Воїни світла Миколаївщини

Електронна версія книги «Воїни світла Миколаївщини»

 

Посилання на книгу:

 

http://www.mk.gov.ua/store/files/announce 1540214358.pdf.

Вітаємо з Днем працівників освіти!

Інформаційна перерва” Права дитини”

Бібліотечний загін діє! Інформаційна перерва ” Золоті розсипи мудрості”

«Україна – єдина соборна держава»

             Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ – початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення в працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

 

        

 

 

 

 

 

 

     

В результаті ухвалення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради 7 листопада 1917 р. була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшло 9 українських губерній.

     Під впливом цих подій в жовтні 1918 р. у Львові представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, а 10 листопада того ж року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності.

 

 

     Урочистий Акт Злуки розпочався 22 січня 1919р. о 12.00 на Софіївському майдані, де зібралися десятки тисяч киян. В присутності іноземних дипломантів держсекретар Л. Цегельський передав голові Директорії В. Винниченкові Грамоту-ухвалу УНР. Було зачитано універсал, в якому проголошено про з’єднання Західно – Української Народної Республіки з Українською (Придніпрянською) Народною Республікою в одну суверенну Народну Республіку. Від нині злилися в одно Галичина, Буковина, Закарпаття, Придніпрянська Україна в одну Велику Україну.

            На жаль, це об’єднання виявилось нетривким, і невдовзі історія розпорядилась так, що окремі частини українських земель знову опинились у складі різних держав. А методи, якими було здійснене нове об’єднання “сходу” і “заходу” в 1939 році, полишили в думах мільйонів українців    незагоєні рани.

           Ці вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Отож зрозуміло, чому однією з перших акцій, до яких вдалися патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР, а саме 21 січня 1990 р., став “живий ланцюг” між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

         З метою  формування національної свідомості школярів, виховання в них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в школі, предствниками учнівського самоврядування, було організовано та проведено ряд заходів:

  1. Радіолінійка «22 січня – День Соборності України»;
  2. Виховні заходи «Любіть Україну всім серцем своїм» для учнів 3-4 класів;
  3. Майстер – клас для учнів 6 класу « Синьо – жовта палітра патріотизму.»

      Учні нашої школи  впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні. 

                                                                  Коваленко Катерина, редактор шкільної газети « Погляд учня»

Новорічне відлуння добрих сердець!

НОВОРІЧНЕ ВІДЛУННЯ ДОБРИХ СЕРДЕЦЬ!

Кожна дитина і доросла людина з нетерпінням чекають свята Нового Року. Ялинка, подарунки, салют, здійснення мрії, святковий настрій – із такими словами у більшості людей асоціюється новорічне свято.
Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно… Всі люди в душі є мрійниками. Кажуть, якщо в Новий рік загадати бажання воно обов’язково здійсниться. Існує думка: як зустрінеш свято Нового Року так його і проведеш.Не обминув радісний, святковий настрій і нашу школу .

Коли діти дорослішають, дуже важливо зуміти зберегти у їх серцях віру в чудеса. А Новий рік – це свято, коли чудеса трапляються кожну секунду. Всі учні з нетерпінням чекали цього дня, коли до них завітає чарівна Новорічна казка з Дідом Морозом, Снігуронькою, подарунками, яскраво-казковим балом та, звичайно ж, веселим хороводом навколо красуні-ялинки. Чекали і дочекались! Напередодні канікул у школі відбулися Новорічні свята для учнів початкової школи, учнів 5-7 класів та учнів 8-11 класів. У цікавій формі пройшло новорічне свято для учнів старшої школи «Новорічні сучасні танці» Діти 5- 7 класів отримали багато незабутніх вражень та позитивних емоцій від розважального шоу « Новорічні сюрпризи», показали свої таланти під час виступів, проявили увагу, спритність, ерудованість у конкурсах та вікторинах.Для 1-4 класів було проведено новорічну виставу «Дід Мороз – добрий чарівник». Для вчителів учнівське самоврядування провели також святковий концерт.

Сподіваємось, що цей святковий настрій у дітей і вчителів залишиться надовго!

Хай Господь Бог сторицею віддячить за Ваше розуміння, підтримку і за частку душі, подаровану нам.

З Новим роком!

Учнівське самоврядування

Святий Миколай до нас завітай…

З початком зими починаються веселі зимові свята та розваги. Перше свято, якого діти чекають з нетерпінням це свято Св. Миколая.
19 грудня 2017 року в нашій школі відбулось свято, присвячене – Дню Св. Миколая. Цей день завжди є чудодійним для всіх дітей. Вони підготували до цього свята привітання: віршики, пісні, веселі сценки,  а Св. Миколай  приготував всім слухняним та чемним діткам подарунки, бо діти для нього найрадісніші і найсвятіші створіння, які завжди потребують захисту, уваги та лагідного ставлення.

Також в цей день пройшов майстер – клас по виготовленню новорічного черевичка. Учні школи та батьки із задоволенням взяли участь у цій справі.

 

Створи і ти таке кольорове диво! Прикрась ним свою ялинку або ж подаруй рідним та друзям як талісман на удачу!

 

 

 

 

Нанакіна Наталя,учениця 8 класу

День Вчителя в школі

Щорічно в першу суботу жовтня в більш ніж 100 країнах світу відмічається одне з  найпотрібніших свят – День Вчителя. Це свято для всіх вчителів та працівників сфери освіти – день, в який проголошуються роль та заслуги вчителів в процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їх неоцінний внесок в розвиток суспільства.

Коли настає День Вчителя,в школах панує атмосфера свята і пожвавлення. Школярі вітають своїх улюблених вчителів, дарують їм квіти і маленькі знаки уваги. Проте найголовніший подарунок у цей день – це вираз подяки та безмірної поваги до такої нелегкої, але так потрібної вчительської праці.

29 вересня в стінах нашої рідної школи відбулося чудове свято, присвячене найкращим педагогам – вчителям четвертої  школи. З самого ранку учні  привітали своїх наставників самими теплими словами вдячності та запросили їх до затишного арт-кафе « Зошит у клітинку».

Свято проводилось в рамках роботи учнівського самоврядування Миколаївської школи №4. Хочу висловити подяку всім, хто вирішив взяти  участь в реалізації цього задуму.

Всі ми колись починали, всі запинались та всі спотикалися на порозі. Якби не наші вчителі, ми б і по сей день продовжували спотикатися та запинатися.

Вся організація святкового дня пройшла на високому рівні. З впевненістю можна сказати: «Талановиті вчителі виховують талановитих і здібних дітей!».

Ков`юк Кирило, учень 11 класу

Наступні тренінги в школі лідера «Я можу, вмію, дію…»

Наступні тренінги  в школі лідера «Я можу, вмію, дію…»

Станьте учасником другого тренінгу в  школі лідера, ви дізнайтеся, що таке команда, чи будь-яка група людей може бути командою та як працювати у команді.

На третьому – четвертому тренінгу в  школі лідера учні додадуть до якостей лідера ініціативність та відповідальність і обговорять їх важливість.

Адамська С.Л. ,педагог організатор

Школа лідера « Я можу, вмію, дію…»

Школа лідера « Я можу, вмію, дію…»

Час від часу в різних життєвих ситуаціях кожному з нас доводиться брати на себе роль лідера, проявляти відповідальність за інших, за спільну справу, ініціативу, рішучість, винахідливість, цілеспрямованість. Ці лідерські риси надзвичайно важливо розвивати в дитини змалку.

 

 

На жаль, дорослі часто припускаються помилок у розумінні лідерства, коли справа стосується їхніх дітей, сприймаючи як прояви лідерства непослух, дитячий егоїзм та ігнорування інтересів оточення. Пам’ятаймо, що справжнє лідерство — це насамперед відповідальне служіння іншим, справі, країні.

Тренінги школа лідера « Я можу, вмію, дію…» допоможуть зрозуміти учням, хто такий лідер, яким він має бути, показати роль лідера в різних життєвих ситуаціях.

Адамська С.Л. ,педагог організатор