Останні коментарі

Робота самоврядування

«Україна – єдина соборна держава»

             Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ – початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення в працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

 

        

 

 

 

 

 

 

     

В результаті ухвалення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради 7 листопада 1917 р. була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшло 9 українських губерній.

     Під впливом цих подій в жовтні 1918 р. у Львові представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, а 10 листопада того ж року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності.

 

 

     Урочистий Акт Злуки розпочався 22 січня 1919р. о 12.00 на Софіївському майдані, де зібралися десятки тисяч киян. В присутності іноземних дипломантів держсекретар Л. Цегельський передав голові Директорії В. Винниченкові Грамоту-ухвалу УНР. Було зачитано універсал, в якому проголошено про з’єднання Західно – Української Народної Республіки з Українською (Придніпрянською) Народною Республікою в одну суверенну Народну Республіку. Від нині злилися в одно Галичина, Буковина, Закарпаття, Придніпрянська Україна в одну Велику Україну.

            На жаль, це об’єднання виявилось нетривким, і невдовзі історія розпорядилась так, що окремі частини українських земель знову опинились у складі різних держав. А методи, якими було здійснене нове об’єднання “сходу” і “заходу” в 1939 році, полишили в думах мільйонів українців    незагоєні рани.

           Ці вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Отож зрозуміло, чому однією з перших акцій, до яких вдалися патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР, а саме 21 січня 1990 р., став “живий ланцюг” між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

         З метою  формування національної свідомості школярів, виховання в них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в школі, предствниками учнівського самоврядування, було організовано та проведено ряд заходів:

  1. Радіолінійка «22 січня – День Соборності України»;
  2. Виховні заходи «Любіть Україну всім серцем своїм» для учнів 3-4 класів;
  3. Майстер – клас для учнів 6 класу « Синьо – жовта палітра патріотизму.»

      Учні нашої школи  впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні. 

                                                                  Коваленко Катерина, редактор шкільної газети « Погляд учня»

Новорічне відлуння добрих сердець!

НОВОРІЧНЕ ВІДЛУННЯ ДОБРИХ СЕРДЕЦЬ!

Кожна дитина і доросла людина з нетерпінням чекають свята Нового Року. Ялинка, подарунки, салют, здійснення мрії, святковий настрій – із такими словами у більшості людей асоціюється новорічне свято.
Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно… Всі люди в душі є мрійниками. Кажуть, якщо в Новий рік загадати бажання воно обов’язково здійсниться. Існує думка: як зустрінеш свято Нового Року так його і проведеш.Не обминув радісний, святковий настрій і нашу школу .

Коли діти дорослішають, дуже важливо зуміти зберегти у їх серцях віру в чудеса. А Новий рік – це свято, коли чудеса трапляються кожну секунду. Всі учні з нетерпінням чекали цього дня, коли до них завітає чарівна Новорічна казка з Дідом Морозом, Снігуронькою, подарунками, яскраво-казковим балом та, звичайно ж, веселим хороводом навколо красуні-ялинки. Чекали і дочекались! Напередодні канікул у школі відбулися Новорічні свята для учнів початкової школи, учнів 5-7 класів та учнів 8-11 класів. У цікавій формі пройшло новорічне свято для учнів старшої школи «Новорічні сучасні танці» Діти 5- 7 класів отримали багато незабутніх вражень та позитивних емоцій від розважального шоу « Новорічні сюрпризи», показали свої таланти під час виступів, проявили увагу, спритність, ерудованість у конкурсах та вікторинах.Для 1-4 класів було проведено новорічну виставу «Дід Мороз – добрий чарівник». Для вчителів учнівське самоврядування провели також святковий концерт.

Сподіваємось, що цей святковий настрій у дітей і вчителів залишиться надовго!

Хай Господь Бог сторицею віддячить за Ваше розуміння, підтримку і за частку душі, подаровану нам.

З Новим роком!

Учнівське самоврядування

Святий Миколай до нас завітай…

З початком зими починаються веселі зимові свята та розваги. Перше свято, якого діти чекають з нетерпінням це свято Св. Миколая.
19 грудня 2017 року в нашій школі відбулось свято, присвячене – Дню Св. Миколая. Цей день завжди є чудодійним для всіх дітей. Вони підготували до цього свята привітання: віршики, пісні, веселі сценки,  а Св. Миколай  приготував всім слухняним та чемним діткам подарунки, бо діти для нього найрадісніші і найсвятіші створіння, які завжди потребують захисту, уваги та лагідного ставлення.

Також в цей день пройшов майстер – клас по виготовленню новорічного черевичка. Учні школи та батьки із задоволенням взяли участь у цій справі.

 

Створи і ти таке кольорове диво! Прикрась ним свою ялинку або ж подаруй рідним та друзям як талісман на удачу!

 

 

 

 

Нанакіна Наталя,учениця 8 класу

День Вчителя в школі

Щорічно в першу суботу жовтня в більш ніж 100 країнах світу відмічається одне з  найпотрібніших свят – День Вчителя. Це свято для всіх вчителів та працівників сфери освіти – день, в який проголошуються роль та заслуги вчителів в процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їх неоцінний внесок в розвиток суспільства.

Коли настає День Вчителя,в школах панує атмосфера свята і пожвавлення. Школярі вітають своїх улюблених вчителів, дарують їм квіти і маленькі знаки уваги. Проте найголовніший подарунок у цей день – це вираз подяки та безмірної поваги до такої нелегкої, але так потрібної вчительської праці.

29 вересня в стінах нашої рідної школи відбулося чудове свято, присвячене найкращим педагогам – вчителям четвертої  школи. З самого ранку учні  привітали своїх наставників самими теплими словами вдячності та запросили їх до затишного арт-кафе « Зошит у клітинку».

Свято проводилось в рамках роботи учнівського самоврядування Миколаївської школи №4. Хочу висловити подяку всім, хто вирішив взяти  участь в реалізації цього задуму.

Всі ми колись починали, всі запинались та всі спотикалися на порозі. Якби не наші вчителі, ми б і по сей день продовжували спотикатися та запинатися.

Вся організація святкового дня пройшла на високому рівні. З впевненістю можна сказати: «Талановиті вчителі виховують талановитих і здібних дітей!».

Ков`юк Кирило, учень 11 класу

Наступні тренінги в школі лідера «Я можу, вмію, дію…»

Наступні тренінги  в школі лідера «Я можу, вмію, дію…»

Станьте учасником другого тренінгу в  школі лідера, ви дізнайтеся, що таке команда, чи будь-яка група людей може бути командою та як працювати у команді.

На третьому – четвертому тренінгу в  школі лідера учні додадуть до якостей лідера ініціативність та відповідальність і обговорять їх важливість.

Адамська С.Л. ,педагог організатор

Школа лідера « Я можу, вмію, дію…»

Школа лідера « Я можу, вмію, дію…»

Час від часу в різних життєвих ситуаціях кожному з нас доводиться брати на себе роль лідера, проявляти відповідальність за інших, за спільну справу, ініціативу, рішучість, винахідливість, цілеспрямованість. Ці лідерські риси надзвичайно важливо розвивати в дитини змалку.

 

 

На жаль, дорослі часто припускаються помилок у розумінні лідерства, коли справа стосується їхніх дітей, сприймаючи як прояви лідерства непослух, дитячий егоїзм та ігнорування інтересів оточення. Пам’ятаймо, що справжнє лідерство — це насамперед відповідальне служіння іншим, справі, країні.

Тренінги школа лідера « Я можу, вмію, дію…» допоможуть зрозуміти учням, хто такий лідер, яким він має бути, показати роль лідера в різних життєвих ситуаціях.

Адамська С.Л. ,педагог організатор

Свято – ритуал « Посвята в козачата»

14 жовтня православні християни святкують День Покрови Пресвятої Богородиці. В цей же день відзначається День українського козацтва.

Про козаків написано багато наукових праць і художніх творів, знято безліч фільмів. Унікальність нашої історії й нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

12 жовтня класні керівники провели   в своїх колективах  усні журнали, бесіди «Ми – нащадки козацької слави», які  були спрямовані  на виховання в учнів патріотизму, інтересу до вивчення історії свого народу, бажання стати нащадками славних лицарів українських – козаків. Учні початкової школи взяли участь у щорічному заході свято – ритуал «Посвята в козачата». Метою заходу було прийняти до лав козачат 70 першокласників нашої школи.

 
Ібрагімова Аміна,учениця 9-Б класу

Школярі зобразили на малюнках, що вони знають про СНІД

У школі № 4 провели конкурс малюнків до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Його темою стало „Що я знаю про СНІД”. Учні 5-11 класів намагалися передати через малюнок, через напис на плакаті своє ставлення до цієї хвороби.


Учнівське самоврядування

Фестиваль «Парад країн Європи»

«Європа- це континент різних культур,

релігійних та правових традицій,

але, водночас, спільних цінностей.

Ці цінності сприймає, а відтак

і захищає Європейський Союз.

Він заохочує співробітництво між

європейськими кордонами,

сприяє єдності при збереженні розмаїття»

Мета КТС « Парад країн Європи» : інформувати учнів та вчителів про Європейський Союз, європейські країни; розширити знання учнів про Європу, Європейську інтеграцію, культуру; розвивати творчість учнів; виховати в учнів повагу до національних, духовних,культурних надбань європейських народів;

Кожний класний колектив підготував презентаційні матеріали про одну з країн Європі. Діти розповідали про географічне розташування, національні традиції, досягнення країни в різних сферах життя та розкривали свої таланти.

 
Ільчишина Катерина,учениця 11 класу

Олімпійський тиждень

Уже котрий рік поспіль Міністерство освіти і науки України реалізує акцію щодо проведення Всеукраїнських Олімпійських уроків і Олімпійських тижнів у школах України.

В нашій школі підхопила ідею проведення Олімпійського тижня, під час якого учні отримали можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи, про те, як загартувати себе не лише фізично, а й інтелектуально.

У середу було проведено загальношкільне Олімпійське свято «Олімпійські надії», в якому взяли участь усі учні школи. В цей день подвір’я нашої школи перетворилося на суцільний спортивний майданчик, де одночасно проводилися “Веселі старти», змагання з футболу та волейболу . Та головне не перемога, а те, що учні, вчителі, із задоволенням стали учасниками чудового спортивного дійства. Всі учасники заходу отримали позитивні враження та натхнення для подальших спортивних досягнень.

 

Оранська Олена,учениця 8 класу